Starostův pohár 2016

Starostův pohár 2016 (2.červenec 2016) - Časy se mění a dá se říci, že velkou spoustu změn zažívá i náš fotbal. Jak to tak vypadá, tak tradiční žlutý tým se definitivně rozpadl a je trochu škoda, že se ho nepodařilo oživit ani na tento tradiční turnaj, na kterém by kmetiněvští obhajovali první místo. Nicméně i tak zůstalo prvenství doma! A jak se hrálo tentokrát? Zajistit se podařilo „pouze“ tři týmy a v závěru turnaje nás trochu vyděsilo počasí. Jinak to bylo moc fajn…

Červení Kmetiněves 1991 – Hospozín 5:2 (3:1)

Z tohoto mače se postupem času začíná stávat nové derby. Mladí hošani z Hospozína a dědci z Kmetiněvse. První minuty patřily našemu soupeři, ale pak se karta obrátila, neboť Adam Knoflíček nechal poprvé v zápase promluvit svojí pravačku. Hospozínští měli poté jakousi herní převahu, ovšem stačilo to „pouze a jen“ na krásnou vyrovnávací branku Dominika Čermáka. Hned poté totiž červení udeřili znovu Adamem Knoflíčkem a bylo to 2:1! Do konce poločasu jsme pak jasně ovládli hřiště a mohli jsme stav i několikrát navýšit. V závěru poločasu se to pak povedlo Bronikovi Dragounovi, který se nemýlil z docela velkého úhlu. Ve druhém poločase jsme poté trochu vypadli z tempa a Dominik Čermák vykřesal pro svůj tým naději (3:2). Dvěma dalšími šancemi pak borci z Hospozína sahali po vyrovnání, jenže ani jedna z nebezpečných střel se neujala. Naopak Adam Knoflíček, jak se dostal do šance, okamžitě trestal, takže z toho nebyl jen hattrick, ale i vedení pro červené v poměru 4:2. V závěru zápasu pak domácí ještě potvrdili vítězství pátým gólem, který vstřelil Bronik Dragoun po krásné kombinace s Davidem Čurejou a Adamem Knoflíčkem.

Hospozín – Hospoda Kmetiněves 6:3 (2:1)

Přestože jsme v tomto zápase kluky z Hospozína favorizovali, tak začátek svého druhého zápasu neměli zrovna nejlepší a rychle prohrávali. Na otočení skóre se pak docela solidně nadřeli, ovšem do poločasu to ještě stihli. Nicméně ani v tom druhém se z počátku nejednalo o nikterak rozhodnutý zápas. Přestože skóre zápasu vypadá poměrně jasně, hospozínští ho definitivně překulil na svou stranu až v posledních několika minutách. Solidních šest branek je ovšem příjemné vysvědčení…

Červení Kmetiněves 1991 – Hospoda Kmetiněves 11:2 (4:2)

Jak to nějak kulantně vyjádřit…prostě jsme se jako tým vyspali do dost dobrého dne, a přestože jsme v prvním poločase inkasovali laciné branky, spali jsme a taktéž prohrávali 1:0, či si nechali vyrovnat na 2:2, odehrával se tento zápas jednoznačně v naší režii. V prvním poločase to sice na úplný debakl nevypadalo, jenže jak přišla bouřka s deštěm, přišly i „červené“ blesky. Do branky Hospody se to začalo jednoduše sypat. Střelnici si otevřeli skoro všichni naši ofenzivní hráči – řádil znovu Adam Knoflíček s Davidem Čurejou, jeho taťkou Gustou a luxusní branku napálil do šibenice i David Musil. Prostě parádní zápas (alespoň teda z naší strany – bez toho úvodu), který byl ovšem silně poznamenán onou průtrží. Po zápase bylo pak bylo rozhodnuto, že už poslední (finálový) zápase se hrát nebude a vítěz bude určen dle tabulky po základní části.