Starostův pohár 2015

Starostův pohár - 13. červen 2015 - Tenhle turnaj se do historie zapsal nesnesitelným vedrem a také hubenými sestavami. Když pominu hostující Šlapanice, tak u všech tří týmu chyběla řada opor a největší peklo bylo hlavně to, že oba domácí týmy neměly alternativy na střídání. Nicméně i tak byl turnaj rozhodně super! Další série vzpomínek zůstává...

Červení Kmetiněves – Šlapanice 5:0 (3:0)

Červení „starouši“ si v prvním zápase s chutí zahráli a svému soupeři nedali vůbec žádnou šanci. V předchozích letech měli sice často problémy s úvodním zápasem, ale tentokrát tomu tak nebylo. Skóre zápas otevřel Pavel Trávníček, který se prosadil ve skrumáži, následně pak prostřelil Árnyho Míra Šuta. Velká exhibice pak pokračovala hned záhy akcí Jiřího Hampeise st., kterou znovu zakončil Míra Šuta, jež si s obranou hostí doslova pohrál. Ve druhém poločase tempo trochu opadlo, a to především z důvodu kontroly zápasu, který měli červení v jasné režii. Nicméně i tak se jim podařilo přidat další branky – obě padly z kopačky Bronika Dragouna. Červení si tak mohli gratulovat. Na úvod podali velmi dobrý výkon a svému soupeři nedali nejmenší šanci!

Žlutí Kmetiněves – Hospoda Kmetiněves 4:3 (3:1)

Zápas začal naprosto šokujícím způsobem! Jirka Žák zahrál aut na Karla Prokopce v brance, jenže tak nešťastně, že mu soupeř sebral míč a po kličce rozvlnil síť – 0:1. Pokud tedy chtěli žlutí zápas obrátil, museli hodně máknout, což v úmorném vedru nebyl zrovna lehký úkol. Po několika šancích a masivním obléhání branky, se však krásně hlavou trefil Martin Kulich – 1:1. Hned poté spustili žlutí vpravdě drtivý tlak a „modří“ rázem nevěděli kam míč vrtnout. Z aktivního napadání následně padly další dva góly (2x Aleš Levý) a poločasový stav se zastavil na skóre 3:1. I ve druhém poločase pak žlutí pokračovali v náporu, ovšem z tutovek neproměnili ani jednu (Láďa Hrnčíř, Martin Kulich). Uspávající hra soupeře ale záhy přinesla zdramatizování v podobě druhého gólu, a když pak hoši z Hospody vyrovnali, ukázalo se, že útlá sestava žlutých bude muset znovu pořádně máknout. Když už ale ve výhru příliš hráčů ani diváků nevěřilo, přišla obrovská chyba v rozehrávce, kterou vystihl Martin Kulich a jeho skvělou přihrávku následně zakončil Aleš Levý. V závěru pak měli „modří“ ještě velkou šanci na vyrovnání, ovšem střela z vápna nakonec mířila vedle. Stinnou stoupou (jinak parádního zápasu) bylo ovšem zranění Vaška Mendla, který z turnaje záhy odstoupil. Jako kameraman se ale každopádně osvědčil :)

Červení Kmetiněves – Hospoda Kmetiněves 2:2 (1:1)

I když borci z hospody podali i v druhém zápase kvalitní výkon, nepodařilo se jim ani v tomto zápase zvítězit. Oproti běhavému mači se žlutými, museli „modří“ tentokráte podstoupit uspávací taktiku v podobě krátkých přihrávek červených veteránů, kteří měli půjčeného na krátkodobé hostování golmana od žlutých (Aleš Levý). Fotbal bez šancí ale v půlce prvního poločasu rozčísla chyba v obraně červených a jejich soupeř vedl 0:1. Do konce první půle bez dalších velkých příležitostí a střel, naskočil si na vysoký autový hod Bronik Dragoun a krásnou hlavičkou vyrovnal. Ve druhém poločase pokračovala šachová partie způsobem pro červené netypickým (nakopávání míčů do brankoviště soupeře), ovšem paradoxně do vedení šli nakonec znovu hospodští, a to nekompromisní opakovanou střelou „mezi betony“. Nicméně v dalším průběhu zápasu se paradoxně povedl nákop vlastního golmana (v tomto zápase Aleš Levý), který skončil za zády brankáře hostí. Míč ovšem narazil do jedné z tyčí, rychle vylétl ven a tak byly s uznáním branky pochybnosti. Nicméně videozáznam ukázal, že to s největší pravděpodobností branka byla, byť absolutní pravdu už nikdo nikdy nezjistí. Na dvě kamery zkrátka nemáme :). Konečný stav zápasu tedy 2:2, tj. cenný bod pro červené.

Žlutí Kmetiněves – Šlapanice 7:4 (4:0)

Žlutí rozhodli svůj druhý zápas brutálním intermezzem, ve kterém v prvním poločase vstřelili hned čtyři branky. V té době to z jejich strany byla skutečná exhibice s řadou krásných akcí, přičemž některé z nich nebyly úspěšně zakončeny z důvodu překombinovanosti. Bohužel, v průběhu zápasu přišlo zranění Martina Kulicha, který se sice ještě krátce do hry vrátil a následně z turnaje odstoupil. A to byla pro domácí velká rána. Do základu musel Jarek Pachta a na střídání už nikdo nezbyl. Ale jo.. Jarek se snažil a v rámci možností i bojoval. Nicméně z důvodu naprosté únavy bylo skóre z pohledu hostů dorovnáno do vcelku příznivé podoby, ovšem za stavu 7:1 už žlutí příliš nehráli a toužili hlavně po přestávce. Navíc... s postupem do finále v kapse!

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 2:2 (1:2)

Zdecimovaní žlutí a stejně utahaní červení bez posily na střídání, nastoupily obě sestavy v dost možná očekávaném finále, ovšem teď ještě v jakémsi „prvním chodu“. Jelikož byli žlutí oslabeni o Martina Kulicha, řekněme hodně citelně, začali červení s obrovskou vírou ve vítězství a legendárním Lubošem Liscem v brance!!! Jenže jak pojali žlutí tento zápas defenzivně, o to víc překvapivější byly dva rychlé góly v Lubošově síti (Aleš Levý, Láďa Hrnčíř). Do poločasu však důležitou branku vstřelil Bronik Dragoun a pravděpodobně vyrovnávací stav mohl zařídit (zařídil?) Pavel Trávníček, jenže jestli to byl opravdu gól, tak na to se raději podívejte na video. Každopádně stav zůstal do poločasu nezměněn. V tom druhém se však červeným přece jen podařilo vyrovnat na konečných 2:2, a to vlastencem Jirky Žáka. Remíza zasloužená a pro oba celky nesmírně cenná!

Šlapanice – Hospoda 2:5 (0:2)

Až ve třetím zápase se podařilo klukům z Hospody vyhrát, bohužel pro ně to bylo v zápase, který už rozhodoval „pouze“ o třetím místě. V prvním poločase měli jasně navrch „modří“, kteří svého soupeře ždímali a stav 2:0 byl z jejich pohledu ještě milosrdný. Ve druhé půli ovšem přišlo jakési uspokojení, anebo to spíše byla souhra okolností, nicméně obě pikantní branky přišly a stav byl překvapivě 2:2 (Árny a vlastenec s legrační pointou – to vše na bedrech universálního golmana Aleše Levého). Jelikož však měli modří po celou dobu zápasu více ze hry, dokázali se v závěru zápasu prosadit hned třemi dalšími brankami, přičemž hned dvě zaznamenal zapůjčený hráč z Beřovic – legrace a paradox, avšak „modří“ si tu výhru už konečně zasloužili, takže BRONZ!

Tabulka po záklaní části:

1. Žlutí Kmetiněves 7b

2. Červení Kmetiněves 5b

3. Hospoda Kmetiněves 4b

4. Šlapanice 0b

FINÁLE

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 1:2 (1:1)

Největší derby a znovu ve finále turnaje. Slunce sice už tolik nežhnulo, ale dusno bylo fakt ukrutný. Nicméně i tak se hrál pohledný fotbal, byť energii tahaly obaly týmy ze všech možných i nemožných zdrojů. První zlomový moment zápasu nastal po pohledné kombinaci „mlaďasů“, kterou zakončil Jirka Žák střílenou přihrávkou na Aleše Levého a žlutí vedli. Další série šancí následovala na obou stranách, tedy hlavně před brankou Karla Prokopce to hned několikrát pořádně hořelo, ovšem Karel si ten vůbec nejlepší výkon nechal právě na finále. Nakonec ho však v samotném závěru první půle překonal Míra Šuta hned 3x opakovanou dorážkou. Za stavu 1:1 šly tedy oba silově vyřízené celky do rozhodujícího poločasu, ve kterém mohl rozhodnout prakticky kdokoliv. Větší štěstí však měli nakonec žlutí, neboť obrovskou chybu v rozehrávce udělal Tonda Štulík a toho v poslední fázi kombinace využil Láďa Hrnčíř, jež definitivně rozhodl! V závěru pak ještě Karek Prokopec předvedl reflexní zákrok proti Jiřímu Hampeisovi st., který měl vyrovnání takřka na lopatě, ovšem červeným zkrátka nebylo přáno. Po roce se tak ze Starostova poháru znovu radovali domácí žlutí! Pochvalu však zaslouží i červení – i oni bojovali jako lvi! Finále se povedlo!