Kmetiněvský pohár 2008 - 4.10. 2008

Plánovaný turnaj na kmetiněvském hřišti se opravdu povedlo zrealizovat. Z původně přihlášených pěti týmů se nakonec dostavily čtyři (Standa Krejsa jako manažer těžce zklamal). Poděkování patří pořadatelům, jmenovitě Davidu Musilovi a Karlu Prokopcovi, který ještě k tomu odpískal celý turnaj jako rozhodčí. Jeden zápas se hrál 2x15 minut...

ČERVENÍ KMETINĚVES - HOSPODA TEAM 10:1

První zápas nabídl šokující úvod. Štamgasti z hospody zaskočili zkušené matadory hned v počátku zápasu a po cca. patnácti vteřinách, otevřeli skóre. To bylo překvapení! Šokovaní "červení" se však brzy zvedli a roztočili ohňostroj střel i gólů. Jirka "Baďák" Pachta tahal z branky fík za fíkem a brzy ho musel nahradit velitel hospody Luboš Lisec. Ve druhém poločase "staroprameňáci" odpadli úplně. Hrou se bavil především Olda Hampeis, který měl spoustu času na své kulišárny. Červení nakonec uštědřili svému soupeři desítku, přičemž góla dali prakticky všichni - i brankář Pepa Levý, který na 2x proměnil penaltu.

ŽLUTÍ KMETINĚVES - BEŘOVICE 6:0

Hostující a pro nás neznámý celek z Beřovic, nastoupil v krásných černých dresech, a tak domácí nechtěli a ani nemohli nic podcenit. V brance nastoupil Karel Polívka, který mě zastoupil v brance. Úvod zápasu byl hodně opatrný. Oba týmy spíše bránily a vzájemně se oťukávaly. Prvního góla zápasu vstřelil Martin Votava a tím předurčil další průběh. Když za pět minut zvýšil Jirka Hampeis ml., bylo prakticky rozhodnuto. Soupeř brzy přestal stíhat, což pobavilo především střelce Martina Votavu a Vaška Knoflíčka.

ČERVENÍ KMETINĚVES - BEŘOVICE 6:1

Zápas byl dlouho nerozhodný, a to především proto, že "staříci" neproměňovali velké šance. když už to vypadalo na velké trápení, trefil se konečně Olda Hampeis. Poločasové skóre bylo nakonec 2:0 pro domácí, ovšem hned v úvodu druhé půle inkasovali červení zbytečný gól a ve své přesvědčivosti malinko ustrnuli. V závěru zápasu však svého soupeře s přehledem přehráli a stejně jako žluťáci vstřelili šest gólů. Za zmínku stojí především rána Bronika Dragouna, která vymetla z šibenice všechny pavučiny.

ŽLUTÍ KMETINĚVES - HOSPODA TEAM 10:0

Dalo se předpokládat, že i druhý zápas bude pro Hospodu velmi těžký. Žluťáci byli po prvním zápase nažhavení a ani ve svém druhém vystoupení neobdrželi gól. Z hospodského týmu nejvíce vyčníval Tonda Lisec, který byl při svých "tanečních kreacích" nebezpečný jak sobě, tak také všem ostatním. Na branku zelených se valil útpk za útokem a co jsem tak viděl, tak Luboš Lisec minimálně dalších pět jasných gólů chytil. Hvězdou zápasu se však stal Jarek Belaid Pachta! nejprve fauloval svého bratra, aby ve druhém poločase využil přihrávku Vaška Knoflíčka. Finále však obstaral až druhý gól - v konečném součtu desátý. Jarek se opřel do rány a překonal Luboše Lisce. Pak už začala radost ala Barcelona před tribunou. Hospoda tak i podruhé "točila" desítku!

ČERVENÍ KMETINĚVES - ŽLUTÍ KMETINĚVES 0:0

Předčasné finále nabídlo velmi kvalitní fotbal. Když jeden z beřovických viděl hru obou týmů, pravil: "když je tak vidím hrát proti sobě, nedivím se, že jsme dostali takovou nakládačku". K vítězství měli blíže přece jen žlutí, ovšem gól se jim vstřelit nepovedlo. Ve druhém poločase se už oba týmy spíše soustředili na finále, a tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

HOSPODA TEAM - BEŘOVICE 0:3

Po průběhu turnaje bylo jasné, že oba tyto týmy se utkají o třetí místo. Již před samotným zápasem bylo domluveno, že druhý zápas se hrát nebude a že o třetím místě rozhodne tento mač. Zápas nabídl z počátku překapivě vyrovnaný průběh - jinak bych také měl upozornit, že Hospoda team měla ve svém středu ženu a sice Hanku Liscovou. A nevedla si vůbec špatně! První gól vstřelili "černí" z trestného kopu, to když Luboš nešťastně chytil míč mimo vápno. Na konci prvního poločasu inkasovala obrana hospodských další ránu a o třetím placubylo jasno. Ve druhém poločase se však hospoda vytáhla! Především Tonda Lisec měl tři tutovky na noze, ale pokaždé míč zadrbal, a nebo upadl :). Ke gólu měl jednu jednu chvíli opravdu blízko, ovšem na brankové čáře se opět skácel k zemi a míč do branky dopravil rukou, což sudí Karel Prokopec dobře viděl, a proto gól neuznal. Hospoda pak hrozila inzultací a dokonce Luboš pravil, že už karlovi v hospodě nic nenatočí :) :). Nicméně nejrychlejší gól v turnaji patřil stejně Hospoda teamu :)

Tabulka po základní části:

1. Žlutí Kmetiněves

2. Červení Kmetiněves

3. Beřovice

4. Hospoda Team

FINÁLE

ČERVENÍ KMETINĚVES - ŽLUTÍ KMETINĚVES 0:1 (0:1)

Ve finále na sebe narazily dva týmy, které se potkávají za školou každé úterý! Dal se tedy čekat nabroušený a dramatický souboj. Ještě nikdy nesledovalo utkání žlutých a červených tolik diváků jako tuto sobotu. Do zápasu lépe vstoupili mladí žluťáci, kteří hned sevřeli svého soupeře před jeho brankou. Z několika šancí se však neujala žádná. To červení hráli překvapivě na brejky, ovšem v prvním poločase se k žádné vážnější šanci nedostali. Hrdinou zápasu se stal Martin Kulich, který čtyři minuty před koncem prvního poločasu tvrdou střelou z pozice obránce, překonal Pepu Levého. Radost měl samozřejmě velkou! Druhý poločas začal obezřetným vyčkáváním obou stran. Dříve se však osmělili žlutí! Rozhodnutí měl na kopačce Martin Votava, ale zbrkle zakončil. Ještě větší šanci měl Vašek Knoflíček, ovšem úplně prázdnou přestřelil. Závěr byl dramatický! Nejprve Míra Šuta "nahodil" na branku lapku, ta propadla Karlu Polívkovi mezi rukama, ovšem k nevíře červeňáků, skončila na tyči. V posledních vteřinách měl vyrovnání na kopačce Olda Hampeis, ovšem z boku prázdnou bránu trefil pouze z boku. Rozhodčí Karel Prokopec nastavil tři minuty, které však už změnu skóre nepřinesly. Žlutí tak mohli slavit výhru v turnaji, která byla s ohledem na jejich výkony zasloužená! ZÁVĚR: Násleovalo předání pohárů a žranice! Myslím, že se turnaj velmi povedl. Už teď věřím, že tradice dalších podobných akcí bude zachována. Díky organizátorům, díky týmům!