Kmetiněvský pohár 2014

Letí to jako voda. Kmetiněvský pohár je už jednou velkou klasikou pozdního léta a vše se podařilo dotáhnout i tento rok, byť čtvrtý tým byl dohodnut prakticky pět minut po dvanácté. Vše se ale nakonec povedlo a taktéž počásko bylo naprosto ideální! Prostě BOMBA! Věřím, že si většina hráčů tenhle turnaj skutečně s chutí užila...

Červení Kmetiněves – Hospoda 2:3 (1:1)

Červení mívají do turnajů slabší rozjezdy, ovšem tentokrát se jim úvod neskutečně povedl! Bronik Dragoun si dokonale položil Vaška Mendla, golmana Hospody a „staroušové“ vedli 1:0. Také další průběh zápasu se pak nesl v režii nažhavených červených, ovšem stopku dalšímu průběhu vystavil hráč Filip Stehlík, který překvapivou ranou vyrovnal. Ve druhém poločase pokračoval velký boj, a když šutéři z Hospody zvýšili na 2:1, bylo zaděláno na překvapení. Jenže... Jiří Hampeis st. ranou k tyči vstřelil druhý gól červených a vykřesal tak šanci na výhru svého týmu. Jenže... Borci v modrých dresech začali více běhat a brzy se stalo očekávané – červení přišli výborně rozjetý zápas, a to nefalšovaným vlastencem – 2:3! Tento stav už pak vydržel až do konce zápasu, což domácí pochopitelně velice mrzelo. Dobře si totiž dokázali spočítat to, že jejich cesta do finále nebude vůbec jednoduchá.

Žlutí Kmetiněves – Šlapanice 8:1 (3:0)

Ač si žluťáci říkali, že zápas nesmějí jednoznačně podcenit, dělo se tak. Splácaný tým Šlapanic, doplněný „zbytkem světa“, bojoval a kousal a dokonce si vytvořil první brankovou příležitost. Žlutí se rozjížděli opravdu pomalu. Když poté Petr Knoflíček, jako první odčaroval kouzlo skvěle chytajícího golmana, začalo být o výsledku jasno. Žlutí posléze přidali ke střelbám i pohyb a skóre se začalo postupně navyšovat. Jediná smolná chvíle přišla tehdy, když si Martin Votava vstřelil vlastence... jenže pak už pálili jen žlutí. Kupříkladu třeba hned 2x Jirka Hampeis a také výborně hrající Martin Kulich, který se překvapivě vrátil po osmi měsících! Žlutí si tedy v závěru hezky navýšili skóre, ale přitom dobře věděli, že v tomto zápase splnili pouze povinnost. Červení Kmetiněves – Šlapanice 5:0 (2:0) Na rozdíl od prvního zápasu, vstoupili červení do mače s outsiderem hodně vlažně. K překvapení se sice neschylovalo, ale hostující tým favorita přecejen dlouho trápil. Zápas však rozhodly především tři branky Milana Demoviče, přičemž asi nejhezčí gól vstřelil Jirka Mendl, který se však během zápasu krutě trápil. Každopádně jasným výsledkem si červení zachovali šanci na finále...

Žlutí Kmetiněves – Hospoda 3:1 (2:1)

Žlutí tušili, že to proti Hospodě nebude jednoduché, a tak zaujali k samotnému zápasu úplně jiný přístup. Z herní převahy poté padl i první, velice důležitý gól, který vstřelil Petr Knoflíček, po krásné přihrávce od Jirky Hampeise. Hned poté zvýšil na 2:0 Vašek Malík, jež byl na konci nepovedeně zahraného rohu. Hráče v modrém to natolik zaskočilo, že Vašek neměl se zakončením výraznější problém. Tým Hospody se však i v dalším průběhu nevzdal, a když do poločasu snížil, byl zápas i nadále otevřený. Ve druhém poločase však začali žlutí znovu dominovat, ovšem nějak se jim stále nedařilo vstřelit pojišťovací branku. Nakonec se to však znovu povedlo Vaškovi Malíkovi, který tak připsal na kontu týmu další tři body!

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 1:2 (1:1)

A opět derby a tradičně – i když se máme rádi, na hřišti bychom se sežrali! Vše začalo odpískaným pokutovým kopem ve prospěch červených... Nešťastná ruka Franty Pokorného ovšem byla, to se nedalo nic dělat...v zápalu hry to však byly nervy a zvlášť poté, když Milan Demovič „pětku“ proměnil. Hned poté následovalo několik tvrdých soubojů, ale to už je taková klasika. Nicméně žlutí si za svou aktivitu vyrovnání rozhodně zasloužili a brzy se také tak stalo. Martin Votava, který měl se zakončováním do té doby problémy, nikterak nepropadal panice a Pepu Levého prostřelil vskutku vychytralou brankou. Druhý poločas poté nabídl opravdu unikátní „hurá fotbal“, o který se přičinili hlavně žluťáci, byť jim k finále bohatě stačila remíza. Červení měli opravdu dost šancí, aby toho vytouženého góla vstřelili, ale v koncovce jim to prostě nelepilo. Láďa Hrnčíř měl pak ke gólu asi nejblíž, ale trefil jen tyč. Žlutí posléze vykontrovali hezkou odpověď, to jest krásnou kombinaci a Petr Knoflíček mohl slavit branku patou -1:2! V poslední minutě mohl alespoň bod zachránit David Musil, ale v blízkosti brankáře selhal a taktéž Jirka Mendl se k tutové dorážce už nedostal! Žlutí slavili postup do finále, červeným naopak fotbal trochu zhořkl...

Hospoda – Šlapanice 8:2 (2:0)

Taky Hospoda se s nejslabším soupeřem trápila, ale po čase pochopitelně musel přijít uragán. Nadšení „modří“, tak zápasem oslavovali postup do finále a tím vyrovnání svého maxima na našich turnajích. Co se týče dalšího průběhu hry, tak ten nabídl ve druhém poločase hromadu krásných branek, které naše oba týmy sledovaly jednak se svačinkou z Milanova Vika „pojízdného“ baru a jednak se zcela rozličnými náladami. No, je to prostě kulatý...

Červení Kmetiněves – Hospoda 5:2 (2:2)

V boji o třetím místo se červení pochopitelně chtěli vytáhnout, jenže soupeř ze Šlapanic byl tentokrát posílen mnohem výrazněji, přičemž v jejich řadách figurovali někteří mladí a velmi nadějní fotbalisté. Červení měli opravdu velké, ale vskutku velké problémy. Vždyť poločasové skóre bylo po půlce 2:2! V tom druhém se však projevila zkušenost v koncovce a také v bránění. Tři góly vstřelil Milan Demovič a 2x se prosadil také Láďa Hrnčíř. Domácí tedy nakonec oslavili bronz a v roli diváků se mohli chystat na finále svého velkého rivala.

FINÁLE

Žlutí Kmetiněves – Hospoda 6:1 (3:1)

Rozhodující mač začal obrovskou šancí „modrých“, ale protože se velká šance gólově neujala, zahřmělo na druhé straně. Martin Votava nahodil na branku zatoulanou střelu a ta skončila u tyče Vaška Mendla – 1:0. Když poté druhou branku vstřelil Petr Knoflíček, začalo být o vládci poháru jasno. Chvílemi to byla dokonce taková zvláštní exhibice, kterou pak narušila první a poslední branka hostujícího týmu. Poté už hráli jen žlutí, a přestože tým Hospody bojoval až do samotného závěru, tak jasná převaha, nejen branková, byla na straně domácích, kteří začali střílet jednu branku za druhou a taktéž obrana fungovala vskutku precizně. Především Martin Kulich makal opravdu neskutečně – fakt nechci věřit tomu, že skoro rok pro zranění nekopl do míče. A střelci branek? Jirka Hampeis hned dva kusy, Petr Knoflíček jeden...no a právě jednu trefu přidal i zmíněný Martin Kulich, jenž tentokrát těžil z důrazu neskutečně pohyblivého Martina Votavy, který zápas (a vůbec celý turnaj) oddřel ve prospěch kolektivu a prakticky totéž se dá říci o buldozeru jménem Franta Pokorný! Jak byly všechny finálové zápasy vždy napjaté a dramatické, tak tentokrát si diváci žádnou velkou detektivku neužili. Žlutí naprosto dominovali a mohli jít slavit! A Hospoda? Myslím, že s druhým místem jsou kluci spokojeni! Jo, třeba se někdy také dočkají vytouženého titulu...