Kmetiněvský pohár 2016

Další ročník Kmetiněvského poháru nabídl obrovsky dramatické boje, přičemž oba nejdůležitější zápasy se končily v prodloužení. Možná jsme to ani nečekali, ale také pro tento rok se nám podařilo ukořistit oba poháry.

Červení Kmetiněves – Hospoda Tondy Lisce 9:1 (3:0)

Možná to tak v úvodních minutách nevypadalo, ale nakonec se z úvodního klání vyklubala jednoznačná záležitost. Až jsme byli skoro překvapeni, že se nám dařilo proměňovat všechny šance totálně nekompromisně. Poločasové skóre sice ještě nevykazovalo úplnou dávku absolutní suverenity, ovšem druhý poločas jsme totálně ovládli a bez problémů si zastříleli. Pro další průběh turnaje to bylo důležité vítězství.

Naše branky: Aleš Levý 4x, Míra Šuta, Gusta Čureja, Bronik Dragoun, David Musil 2x

Hospozín – Hospoda u Slávka 2:1 (0:0)

Další zápas, který se v opravdu krásném dni konal, poodkryl postupovou matematiku směrem k finále. To ale to v tu chvíli ještě nikdo netušil. Kluci z Hospozína byli v tomto zápase favority, avšak borci z Hospody u Slávka postavili opravdu hodně silnou sestavu. Zápas se nečekaně změnil v obrovské fotbalové drama, při kterém doslova hořela tráva! Borci z Hospozína se v tomto zápase opravdu trápili, nedařilo se jim v koncovce (zahodili spoustu tutovek, které pochytal Vašek Mendl), avšak v posledních minutách se jim nakonec přece jen podařilo rozhodnout. Jinak zápas na koukání, to jednoznačně!

Červení Kmetiněves – Hospoda u Slávka 1:0 (1:0)

Zápas mezi námi a silnou hospodou rozhodl o konečném umístění v základní skupině, takže se turnaj nakonec trochu zkrátil, což ovšem nikomu až tolik nevadilo. Nicméně náš tým potřeboval ve druhém zápase urvat alespoň bod. Jo, nakonec se to povedlo! Byl to solidní mač, při kterém jsme měli více ze hry, ovšem i soupeř mohl dát gól. Jeden skoro jistej v naší síti, vytáhl pohotově Pepa Levý na roh. Ano, dá se říci, že tenhle zápas byl o jedné brance, přičemž štěstí jsme měli v tomto ohledu my. I když štěstí… Pavel Trávníček zahrál rohový kop opravdu fikaně a Vašek Mendl (jinak opět skvěle chytající) si míč nešťastně srazil do sítě. Do konce zápasu v tu dobu ještě chyběl poločas a pěkná halda minut k tomu, ovšem nám se podařilo nulu uhájit a vyhrát tudíž i druhý zápas. To už jsme na soupisce měli i Martina Votavu, který nás přijel posílit. Bravo!

Branka: Pavel Trávníček

O 3 místo: Hospoda u Slávka – Hospoda 1 4:3 P.p. (2:0)

V derby Hospod to dlouhou dobu vypadlo na jednoznačnou záležitost, ale nakonec se ze zápasu vyklubalo pořádné drama, které se protáhlo až do prodloužení. Favoriti od Hospody u Slávka vedli v průběhu prvního poločasu 2:0 a v klidné režii směřovali zápas k bronzu. Druhý poločas ovšem nabídl zcela nečekaný scénář, ve kterém vítězilo především nadšení kluků od Tondy Lisce. Obrovská euforie pak vypukla při vyrovnání na 2:2, ovšem schlazení přišlo v podstatě okamžitě (3:2). Už už se zdálo, že je rozhodnuto, ale v posledních vteřinách základní hrací doby se podařilo Tondově hospodě znovu vyrovnat (!) - 3:3! Prodloužení, ač se v něm mohlo stát cokoliv, ukázalo, že fotbalisté z Hospody u Slávka jsou na tom přece jen o něco lépe a svému soupeři takřka nepůjčili míč. První velká šance sice gólem neskončila, avšak z další skrumáže už gól padl! Obrovské drama, znovu hodně zábavný zápas, a to ještě nikdo netušil, co uvidí diváci při finále...

FINÁLE: Červení Kmetiněves – Hospozín 4:3 P.p. (1:2)

„Lidi říkali, že ten zápas byl naprosto skvělej a neuvěřitelnej“. Zkrátka ještě nepatříme do starého železa – hoši z Hospozína už vůbec ne, to nejlepší je ve fotbale ještě čeká. Od začátku měli více ze hry. My jsme se po té zápasové pauze do tempa dostávali velmi těžko, čehož běhavý soupeř využil s plnou parádou. Dvě tvrdé rány v naší síti nevěstily nic dobrého! V tu dobu jsme byli spíše na ručník, byť nás bojovnost neopouštěla. Kluci z Hospozína však hráli doslova excelentně a dařilo se jim prakticky vše. Nám se v podstatě jejich branku podařilo ohrozit pouze takovými závary, ovšem stále nám chyběla ta správná finální přihrávka. Nicméně kontaktní branku se nám nakonec podařilo vstřelit (Gusta Čureja – 1:2). Ve druhém poločase jsme pak vsadili všechno na jedinou kartu! Bojovali jsme – i když se nám ve hře příliš nevedlo. Když jsme pak obdrželi branku na 3:1, nevsadil by si na nás jediný kmetiněvský divák. Jenže bojovat se má až do samotného konce – to si mladí borci z tohoto zápasu určitě odnesou! Nejprve David Musil zatáhl míč a krásně přihrál do šance Martinu Votavovi, který se nemýlil a znovu vykřesal jiskřičku naděje – 2:3. Několik vteřin poté nastřelil Pavel Trávníček tyč, aby pak prozkoušel brankáře razantní střelou. Nicméně senzačního vyrovnání jsme se pak stejně dočkali, přičemž obrovskou bojovností jsme tím vším šli naproti. Bronik Dragoun pustil střelu do klubka těl, tak trochu hokejově, a senzační vyrovnání bylo na světě! Neskutečné! 3:3! Na kluky z Hospozína padla deka. Celou dobu hráli moc pěkně, ale v průběhu druhé půlky se sami zamotali ve slepé uličce, což byl oheň na náš mlýn. Zápas dospěl do prodloužení a v něm nás stačila jediná akce k definitivnímu obratu. David Musil vybojoval míč vyhozený golmanem, zatáhl ho, přihrál do strany na Aleše Levého, který mu míč vrátil přesně před odkrytou branku… a pak už jen následovalo Davidovo letadlo s odhozeným dresem!!! Neskutečný obrat byl dokonán! Myslím, že na tenhle zápas budeme ještě hodně dlouho vzpomínat (kluci z Hospozína asi taky) a už teď je jasné, že až se na tento turnaj budeme dívat při rozlučce, opětovně padne nějaká ta rundička. :)

Naše branky: Gusta Čureja, Martin Votava, Bronik Dragoun, David Musil.

Tabulka:

1. Červení Kmetiněves

2. Hospozín

3. Hospoda Slávek

4. Hospoda Tonda Lisec

Naše turnajová sestava: Pepa Levý – Gusta Čureja, Míra Šuta, Bronik Dragoun, Pavel Trávníček, Aleš Levý, Martin Votava.