Pohár v Beřovicích 2010

V okleštěné sestavě a dokonce s hráči, kteří za školu příliš nechodí se kmetiněvský tým rozhodl pro účast na turnaji v Beřovicích. Očekávání byla všelijaká, ale nakonec z toho byl zasloužený triumf! Skládání tohoto teamu nebylo vůbec jednoducé,omluvenky se množily a já vůbec nevěděl, jestli to dám dohromady.Nakonec vše dobře dopadlo,ale moc jsem od tohoto týmu nečekal,nakonec jsem byl mile překvapen. Soupiska mladíků z Kmetiněvse - Losik Viktor,Karel Prokopec,Marek Kača,Martin Votava,Jakub Matoušek,Libor Strecker,Jan Madeja,Franta Pokorný,Jirka Vašák a jeho kamarád Jakub.Árny z Peršenku. Teamy - Beřovice A,Beřovice B,Beřovice junior,Tmáň,Kmetiněves mladí. Hrálo se 2x15 min a 6+1.

I.zápas:

Kmetiněves - Tmáň 4:0 (2:0)

V tomto utkání jsme roli favorita splnili,ale mohlo být veseleji,asi 6 tutovek jsme ještě nedali :). Zápas začal otúkavání soupeře,ale jak jsme zjistili,že to bude pohoda,tak jsme začali úřadovat na hřišti.Martin Votava se prodral obranou a suveréně napnul síť soupeřovy branky 1:0.Pak jsme pár šancí zazdili,hlavně Marek Kača a Marti Votava,ale v samém závěru poločasu se prosadil Jiří Vašák a bylo to 2:0,hodně potřebný gól do poločasu.Druhý poločas už byl naším koncertem,nejprve jsme opět nedaly tutovky,ale pak chytil střeleckou slinu Jiří Vašák 3:0. No a hatrick dokončil chvilku před koncem, to se Karel Prokopec prokličkoval obranou soupeře a v situaci kdy mohl střílet ještě přihrál Jiřímu a ten do prázdné se nemohl minout 4:0.Soupeř neměl v celém utkání ani jednu střelu mezi Losikovi tyče.

II.zápas:

Beřovice A - Kmetiněves 1:2 (0:1)

Tohle už byl těžší soupeř,ale dirigovaná obrana Karlíkem a Jakubem si v pohodě odrážela útoky domácích. Hrálo se poměrně vyrovnaně,ale šance se objevovaly zřídka,to už se na to nemohl dívat Karel Prokopec a jeho bomba z dálky se odrazila pouze od břevna domací svatyně.To bylo pro náš tým takové probuzení a šance nakonec přišly,jenom že né a né překonat domácího staršího golmana.Ujala se až akce těsně před poločasem, Marek si naběhl na pas Karla,šel sám na golmana a s přehledem podél golmana zavěsil 1:0 pro nás :). Ve druhém poločase jsme se trochu zatáhly obranu a číhaly na brejkyJan Madeja jeden poslal do tyčky,a druhý do golmany :(, to kdyby dal tak bylo po utkání.Tak zařmělo na druhé straně,domácí po centru z pravé strany přece jen dotlačily balón do branky 1:1. Kdy to vypadalo na plichtu,tak z rychlé akce na jeden dotyk jsme přečíslili domácí obrany a Jiří Vašák sám na golmany přesně placírkou k tyči rozesmál naše hráče 2:1.To už se radoval i Luděk Kvapil,který nás dorazil povzbudít. Tato výhra nás rázem katapultovala na favorita v turnaji.

III.zápas:

Beřovice junior - Kmetiněves 0:2 (0:1)

Toto utkání bylo hodně vyhecované,protože bychom při vítězství byli už jasným vítězem turnaje.Domácí běhali,ale na nás to neplatilo,Losik si konečně zachytal,několikrát nás za pomocí obránců zachránil.Domácí své šance neproměnili a to je stálo body,Marek se proháčkoval do šance a dal na 1:0. Druhý poločas domácí junior už neunesl psychicky,pořád se hádal s rozhodčím a to nám vyhovovalo,my jsme zdržovali co to šlo. Konečnou podobu utkání dal opět MAREK,domácím nevyšla past s ofsidem a bylo to 2:0.Tím pádem jsme nečekaně dosáhli na první místo :))).

IV.zápas:

Beřovice B - Kmetiněves 0:1

Pro nás prakticky vůbec zápas nic neřešil,také nás opustil Marti Votava a Marek Kača,tak si také zahrál více LIBOR a ÁNRY. Běhat se nám už nechtělo,tak soupeř měl více za hry,ale to nestačí.Opět Kuba,Karel,Jan,Franta,Jiří a další se nechtěli smířit s nějakou blamáží na konec.Už poněkolikáté se nám povedl dlouhý nákop a Jan Madeja skóroval,ale kdyby chvilku před tím dal tutovku,tak by bylo veseleji.Soupeř se snažil,ale bud´trefoval Losika,nebo pálil bohu do oken :).Druhá půle byla o vůli nás všech,ale srdíčko bylo sinější a my jsme to už nepustili :).Konečný výsledek 1:0

Konečná tabulka:

1.Kmetiněves 9:1   8

2.Beřovice Junior   5

3.Beřovice A  3

4.Beřovice B  2

5.Tmáň 0

Nejlepší brankář - Losik (hlavně díky obraně :)

Neužitnější hráč - Petr Pulec z Beřovice

Nejlepší střelec - Jiří Vašák a domácí hráčka se 4 góly,měl být rozstřel,ale Jiří věnoval cenu domácí hráčce z teamu Beřovic B, za tomu patřil potesk všech fanoušků :))

SHRNUTÍ

Organizace turnaje na výbornou,občerstvení jakbysmet- klobásky,pivko a masíčko k nakousnutí. Toto vítěství je pro mě hodně cené,vůbec jsem to nečekal,ale ukázali jsme domácím jak se to má hrát,ze zadu a ne hurá všichni do předu :)