Starostův pohár 2013

Jak naše turnaje bývají tradičním „župánkem“, tak tentokrát nám počasí vůbec nevyšlo a co je ještě horší, deštivým víkendem byly odstartovány brutální záplavy, což v tu danou chvíli pochopitelně ještě nikdo nevěděl. Letošní ročník Starostova poháru proto nemá poražených, zná pouze vítěze! Pro celodenní slejvák se tentokrát nehrálo play off, což nesli se smutkem nakonec domácí žluťáci, kterým uniklo první místo o pouhé dva góly. Nicméně všichni musí být rádi, že tuhle vodní show přežili. Věřte mi, že hrstka diváku se opravdu bavila...

Červení Kmetiněves – Hospoda u Slávka 3:1 (0:0)

Zajímavostí zápasu byl hned jeho úvod. Hlasovalo se totiž o tom, jestli se turnaj opravdu uskuteční. Jakmile se týmy rozhodly „jít do toho“, začal totální liják! Když se pak obě sestavy dopravily na promáčené hřiště, trvalo to věčnost. Červeným se moc nechtělo, ale možná to bylo finta! Do svého soupeře se totiž zakousli s velkou chutí a Karel Prokopec, jež překvapivě nastoupil v barvách „modrých“, se rozhodně nenudil. Zatápěl mu především David Musil, který mohl za první půli vstřelit klidně pět gólů, jenže všechny své pokusy namířil do školního dvorku. Náznaky příležitostí pak měl i hospodský tým, jenže byla to pouze taková platonická záležitost. Ve druhém poločase pak červení rozhodli. Po akci Bronika s Davidem Musilem to bylo 1:0 a právě tento stav byl pro další průběh zápasu hodně určující. Modří otevřeli obranu a domácí toho začali pochopitelně využívat. Za stavu 2:0 se jim sice podařilo snížit, jenže Petr Knoflíček v brance červených už žádný další míč za svá záda nepustil. Naopak zahřmělo na straně druhé a první výhra červené skvadry byla na světě!

Žlutí Kmetiněves – Teen Challenge Poštovice 2:0 (0:0)

Tím, že soupeř z Poštovic přijel v malém počtu, bylo jasné, že si žlutí s lehkostí dokloužou pro výhru. Nakonec ale bylo všechno jinak, a to z důvodu, že si poštovičtí půjčili hráče s ostatních dvou týmů. Chvílemi tak nebylo úplně vidět, kdo že je ten favorit. Žlutým však nakonec hodně pomohl rychlý gól, o který se postarali Adam Knoflíček s Alešem Náprtstkem. Do konce poločasu pak byli mnohem aktivnější hosté, kterým překvapivě velel Bronik Dragoun, jenže z většího tlaku nejenže Poštovice nic nevytěžily, ale stačily ještě inkasovat. Luxusní roh zahrál Adam Knoflíček a Martin Kulich „zatloukl kladivem“ další branku! 2:0. Ve druhém poločase pak hostující tým znovu zabral, jenže žlutí se hodně změřili na obranu a i ty největší šance dokázali zpacifikovat. Celkový stav tedy 2:0!

Červení Kmetiněves – Teen Challenge Poštovice 6:1 (3:0)

Poštovičtí nastoupili okamžitě k druhému zápasu a nutno podotknout, že terén v tu dobu už připomínal solidní bažinu. A co zápas nejvíce ovlivnilo? Byl to především nástup nového golmana v dresu hostů, který si vedl hodně neobratně a za svá záda si doslova hodil dva góly úplně sám! I střelec Jenda Matoušek se divil a samozřejmě sám žasnul nad svou produktivitou! Jedna střela na branku, dva góly! Po těchto splachovacích momentech byl zápas prakticky rychle rozhodnut. Poštovice zkrátka neměly sebemenší šanci a v průběhu prvního poločasu se vůbec k ničemu nedostaly. Parádní kousek se pak v jejich barvách povedl Martinu Kulichovi, který překonal Petr Knoflíčka parádní ranou z dálky. Nicméně závěr znovu patřil „starošům“, kteří si jednoduše navýšili skóre a právě na tomto místě se prakticky zlomil osud celého turnaje.

Žlutí Kmetiněves – Hospoda u Slávka 4:1 (1:0)

Ve druhém zápase podali „domácí žlutí“ mnohem lepší výkon, než v prvním klání. Hospodský tým sice držel míč překvapivě docela často, nicméně velké chyby v obraně je stály dobrý výsledek. První branka padla po „rohatém“ signálu, kdy rozehrával Adam Knoflíček a gólovou branku zaznamenal Aleš Náprstek. Ve druhém poločase pak už byli žlutí jasně lepší a hned po několika minutách přidali pod úplně stejném signálům branku č.2. Tentokrát se však trefil Adam Knoflíček. Hoste však nakonec přece jen vykřesali naději snížením, jenže závěrečný nápor se nakonec vůbec nekonal. Žlutí totiž z bahna vytáhli ještě zbytek bojovnosti a výsledkem byly ještě další dvě branky, přičemž hodně pikantní byla ta závěrečná. Marek Kača nějak záhadně „donesl“ míč do branky, což ho pochopitelně velmi pobavilo...

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 1:1 (0:0)

Turnajové derby v totálním bahně a neoficiální finále mělo rozložené karty jasně. Černým stačil k výhře bod, žlutí museli vyhrát! A dost možná to byl důvod, proč jim nervozita z počátku svazovala nohy. Do vedení proto mohli jít červení, jenže David Musil první velkou šanci zazdil a druhou špatně vyhodnotil. Kdyby přihrál úplně volnému Luďku Kvapilovi, červení by šli do vedení. Takhle se naopak dostali na koně „žluťáci“ a Petr Knoflíček v brance se měl co otáčet. Ve velkém bahně a dešti se jinak hrál nesmírně bojovný fotbal, a když jsem pak zápas viděl i na videu, byl jsem překvapen také jeho spádem a celkovou rychlostí. Ale k druhému poločasu. Ten zahájili znovu lépe „staroušové“, jenže pak už to byla žlutá smršť! Martin Kulich, Marek Kača, Aleš Náprstek... branka červených se třásla v základech, ale nic z toho! Buď to chytil Petr Knoflíček, nebo zasáhlo bahno společně se smůlou. Když už se opravdu zdálo, že ten vytoužený gól žlutí opravdu dají, přišel šok na druhé straně. Nejprve nedal Pepa Levý, pak Luděk Kvapil...jenže v úplném závěru museli vsadit žlutí vše do útoku a za tuto odvážnost je potrestal právě Luděk Kvapil, který měl na zakončení spoustu času – 1:0! O velké drama však bylo postaráno velmi záhy, a to proto, že se při nenápadné akci mlaďasů špatně domluvil Petr Knoflíček s Pepou Levým a byl z toho vlastenec -1:1! A pak už finále dramatu! Žlutí měli další velké šance! Martinovi nešťastně utekl míč v rozhodující chvíli a v úplném závěru nedokázal rozhodnout ani Aleš Náprstek. Červení tedy zuby nehty ubránili remízu a mohli slavit výhru ve zkrácené verzi letošního ročníku!

Hospoda u Slávka – Teen Challenge Poštovice 3:1 (2:0)

Boj o třetí místo se konal v naprosté bažině a v opět totální průtrži mračen. Favorit byl jasný a nakonec z toho byl pro Hospodu u Slávka skutečně bronz. Velkou měrou se o to zasadil Filip Stehlík, který se zároveň stal nejlepším střelcem turnaje se čtyřmi brankami. Samotný zápas pak nabídl spoustu úsměvných situací a v neposlední řadě také pádu do louží. Tady už to bylo opravdu „MOC“. Jak jsem to tak pozoroval, tak byli všichni šťastní, že se dožili konečného hvizdu. Také tyto dva týmy zaslouží absolutorium za svou odvážnost a zanícení pro fotbal!