Kmetiněvský pohár 2013

KMETINĚVSKÝ POHÁR - 7.9. 2013

Tak se nám po totálně promočeném Starostově poháru udělalo hezky! Krásné počasí šesté ročníku Kmetiněvského poháru bylo skutečně parádní, nemluvě o sportovních výkonech všech čtyř týmů, které se i po roce sešly. Jak už fotka napovídá, trofej po roce obhájili Žlutí mlaďasové Kmetiněves. A teď už k jednotlivým zápasům...

Červení Kmetiněves – Hospoda Kmetiněves 2:1 (2:1)

Otevírající zápas turnaje začal šokujícím úvodem! Jenda Matoušek se poprvé dotkl míče a hned to bylo 1:0! Podle snadného začátku to vypadalo na snadnou práci, což by bylo dokonalé překvapení, protože „staroušům“ počáteční zápasy nikdy moc nevycházejí. Další průběh zápasu byl pak opravdu trochu jiná káva. Kvalitní tým Hospody svého soka solidně přitlačil a měl hned několik velkých šancí, jenže buďto stál v cestě brankář Petr Knoflíček, a nebo „modrým“ scházel potřebný klid. Při obrovském závaru v polovině prvního poločasu však přece jen Kamil Balog hokejovým způsobem dotlačil míč za Petrova záda – 1:1! Tým červených se rázem ocitl ve velkém problému. Povedenou ránu předvedl Vašek Mendl a Milan Balog dokonce trefil tyč, no obrat byl skutečně naspadnutí. Jenže jak už to „červenáčci“ umí... V době tlaku soupeře následoval nenápadný kontr, které zakončil Pavel Nedvěd – 2:1! Druhý poločas pak nabídl totální defenzívu ze strany červených, kteří si úspěšněk hlídali jednobrankový náskok. Modří sice měli několik zajímavých možností, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Staroušové si tak upekli první výhru!

Žlutí Kmetiněves – Teen Challenge Poštovice 4:1 (1:0)

Tradiční soupeř z Poštovic je každým rokem silnější a přesvdčili se o tom i domácí ve svém úvodním klání. Jak se ukázalo, žlutým stačila k výhře sebejistota a zkušenost, byť úvod zápasu byl zahraný skoro až lehkovážně. Poštovičtí hráči však ani jednu z velkých šancí neproměnili, a tak se konečně nadechli žlutí. Jirka Hampeis ml. nacetroval parádní míč na Jirku Žáka, jenž dotlačil míč do sítě svým vypracovaným břichem – 1:0! Ani vedoucí gól však „žluťáky“ neprobudil a běhavý soupeř, který hrál opravdu na plný plyn, pořádně kousal. Ve druhém poločase však otěže zápasu převzali favorité a dost jim k tomu pomohl i snadný gól Marka Kači – 2:0! Poštovickým pak nezbývalo nic jiného, než úplně otevřít hru a za tento dárek se jim „žluťáci“ odvděčili hned dalšími dvěma brankami, přičemž velkou chvíli prožil i Jarek Pachta, který si počkal na přesný míč a všem přihlížejícím ukázal, kterak se mají proměňovat šance! Za stavu 4:0 bylo rozhodnuto, nicméně Poštovice se v samotném závěru přece jen dočkaly čestného úspěchu.

Červení Kmetiněves – Teen Challenge Poštovice 1:1 (1:0)

Červení si svého soupeře z Poštovic dobře prohlédli a bylo jim jasné, že to ve svém druhém zápase nebudou mít jednoduché. A opravdu! Ze zápasu bylo skutečně velké drama a bylo až neskutečné, co všechno dokáízali mladí poštovičtí hráči zahodit! Červení po celou dobu zápasu pouze bránili a velkým překvapením bylo, že po prvním poločase vedli 1:0! Druhá půle byla ovšem pokračováním velkého náporu poštovických, kteří se však v úplné koncovce prali s vlastní nemohoucností a pochopitelně jim všechny plány hatil skvěle chytající Petr Knoflíček. Byl to však paradoxně nejlepší hráč týmu, který v závěru zýpasu udělal zvláštní chybu. Jak se říká, koukal asi po ptácích :), no prostě dostal gól od hostujícícho brankáře! Zápas tak skončil 1:1 a hostující celek zažíval velké chvíle slávy a štěstí!

Žlutí Kmetiněves – Hospoda Kmetiněves 4:0 (1:0)

Domací hráči pojali svůj druhý zápas úplně stejně jako ten úvodní. Nejprve nechali svého soupeře vybláznit, aby mu následně zasadili hned několik razantních úderů. Kluci z hospody možná ještě teď netuší, jak je možné, že v tomto zápase nedali jediný gól! Ve druhém poločase, kdy žlutí vedli 1:0, byl zápas absolutně vyrovnaný a dost možná měli o něco víc šancí „modří“ a čert ví, kterak by to dopadlo, kdyby střelecká liška nepolíbila Frantu Pokorného. Ten v pěti minutách trefil úplně stejný kout branky hned 2x a tím tak rozhodl o osudu utkání. V samotném závěru pak následovala úplně jasná rovnice, která by se dala okamžitě tesat do kamene. Tři hráči v modrém postupovali sami na branku, jenže Milan Balog trefil jen tyč z boku branky. Na druhé straně pak Jirka Hampeis ml. obdobnou situaci bezpečně proměnil. Výhrou 4:0 si žlutí zajistili finálovou účast!

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 4:1 (2:1)

V zajímavé situaci se ocitly oba tradiční rivalové. Žlutí měli finále jisté, „staroušové“ potřebovali k jistotě alespoň bod, jenže jejich vítěznou touhu po několika vteřinách rozehnal Marek Kača, který vystihl nedokonalou rozehrávku soupeře. Se žlutými to vypadalo hodně dobře a paradoxně od prvních chvil to vypadalo na jednoznačně nejlepší výkon v jejich podání. Jenže pak přišla velká chvíle Pavla Nedvěda, který i za přispění terénu vnikl do soupeřovy obrany a vyrovnal na 1:1! Červení rázem hodně ožili a hned si začali vypracovávat další příležitosti. Ke smůle žlutých na sebe změna stavu nenechala dlouho čekat. Jirka Mendl vybídl znovu Pavla Nedvěda, který nahrál před branku a Franta Pokorný v obraném zákroku nešťastně umístil míč do branky – 2:1! Ve druhé polovině zápasu pak hra trochu zamrzla. Červení měli vše potřebné ve své režii a žlutí neměli touhu odčerpávat další síly. V euforii hrající červení si však rozhodně chtěli zvýšit sebevědomí a moc si pochvalovali, když ještě se jim podařilo vstřelit další dvě branky. Mlaďosové však už v ten moment tušili, že všechno důležité má teprve přijde...

Hospoda Kmetiněves – Teen Challenge Poštovice 5:6 (3:3)

Poslední zápas ve skupině byl zároveň i soubojem o bronz. Kdo viděl, určitě mi potvrdí, že takováhle branková jízda opepřená dramatem se rozhodně nečekala. Skóre bylo jak na hopačce. Z počátku vedli borci z hospody, jenže soupeř vždy dokázal vyrovnat, aby se následně ujal i vedení. Do poločasu však „modří“ přece jen srovnali a drama bylo na světě. Ve druhém poločase se mašina na branky nikterak nezasekla, přičemž rozhodující part přišel cca. Pět minut před koncem, kdy se poštovickým podařilo odskočit na skóre 4:6! Když už se ovšem zdálo, že třetí místo je jasně dané, dostavilo se z kopaček hospodských ještě menší drama. Poštovice si však už historický úspěch nenechaly vzít a na konci zápasu se pustily do velkých oslav!

Tabulka po základní části:

1. Červení Kmetiněves                                 3 2 1 0 7:3       7

2. Žlutí Kmetiněves                                     3 2 0 1 9:5       6

3. Teen Challenge Poštovice                        3 1 1 1 8:10     4

4. Hospoda Kmetiněves                               3 0 0 3 6:11     0

FINÁLE

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 1:2 (0:1)

Před finálovou odvetou se žlutí rozhodli k velkému experimentu. Do branky žlutých nastoupil Karel Prokopec a o pomoc byl požádán Vašek Mendl a rovněž autor článku mazal do pole :) A co si budeme vyprávět, risk se vyplatil! Hned po několika vteřinách zaváhal v rozehrávce Míra Šuta a pohlednou kombinaci „mlaďasů“ přesně zakončil Marek Kača – 1:0! Od tohoto direktu byli žlutí jasně lepším týmem. Svého soupeře napadali a v některých chvílích stáli při červených všichni svatí i pekelní. Jedinou velkou, opravdu moc velkou příležitost ke vstřelení branky měl nakonec David Musil, který se řítil sám na Karla, ale ten mu dobře vykril úhel a David poslal míč mimo. Ve druhé půlce už převaha žlutých nebyla tak výrazná, ovšem i nadále byli obhájci trofeje přece jen aktivnější. Nicméně pět minut před koncem zápasu se k brance soupeře prosekal Jenda Matoušek a David Musil konečně protrhl střeleckou smůlu a k velké radosti červených vyrovnal na 1:1! Penaltové drama bylo naspadnutí, jenže jak někdy měli červení v samotných závěrech zápasů štěstí, tak tentokrát jim osud nastavil opačnou tvář. Hrdinou zápasu se stal Jirka Hampeis ml., který v posledních dvou minutách poslal na branku Petra Knoflíčka nenápadnou střelu, kterou však do sítě nešťastně tečoval David Musil – 1:2! V zoufalém závěru pak červení dokonce odvolali brankáře, vsadili všechno na jednu kartu, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. A jak už to bývá, zklamání v jejich podání bylo pochopitelně znatelné, naopak žlutí zářili štěstím! Po roce se jim podařilo pohár obhájit!