Kmetiněvský pohár 2012

KMETINĚVSKÝ POHÁR 2012 – 8. září 2012

V letošním ročníku Kmetiněvského poháru zaslouženě triumfovali Žlutí z Kmetiněvse, kteří na vítězné cestě neztratili ani bod a dokonce nedostali ani jednu branku. V tomto roce je to tedy pro “mlaďase” už druhá turnajová výhra, což se zatím žádnému jinému týmu nepodařilo!

Žlutí Kmetiněves – Hospoda Team 6:0 (3:0)

Úvodní zápas nabídl jednoznačnou podívanou. Žluťáci v nejlepší možné sestavě drtili soupeře od úvodních vteřin. Cca. Ve druhé minutě se hned prosadil Adam Knoflíček (který nakonec dosáhl na hatt-rick) a hned za další dvě minuty přidal druhý gól Jirka Hampeis ml. Tímto byl zápas v podstatě rozhodnut. Hospoda si během celého zápasu vytvořila jedinou šanci, to když nenápadná střela Vaška Malíka nebezpečně směřovala na zadní tyč. Jinak pochopitelně pokračovala exhibice v rytmu “žluťáků” a celkové skóre se zastavilo na šesti kouscích. Hospoda však zaslouží pochvalu za statečnost.

Červení Kmetiněves – Teen Challenge Poštovice 2:2 (1:0)

Dramatický zápas se šťastným koncem sehráli kmetiněvští “starouši”. Poštovičtí se hned od počátku vrhli do bezhlavého útoku a jen spolehlivý Pepa Levý + trocha potřebného štěstí, udržela červené ve hře. Z naprosto nenápadného útoku pak dokonce Bronik Dragoun vstřelil úvodní gól zápasu. Vedení pak drželi červení hodně dlouho dobu, i když se po většinu zápasu bránili trvalému náporu Poštovic. V závěrečné čtvrt hodince pak přišlo obrovské drama. Hosté ze standartní situace vytěžili vyrovnání (krásná střela do šibenice) a hned za několik dalších okamžiků dokonce zvýšili na 2:1 z jejich pohledu. Červení v zoufalé snaze o vyrovnání pak nasadili do boje všechny prostředky, a když už se zdálo, že je konec, napálil míč z obrovské dálky David Musil a v posledních vteřinách zápasu senzačně vyrovnal! Radost “staroušů” byla obrovská! Tento gól jim totiž ve své podstatě zajistil účast ve finále.

Žlutí Kmetiněves - Teen Challenge Poštovice 5:0 (3:0)

Domácí “žlutí” ani ve svém druhém zápase nic nepodcenili a po úvodní brance z výkopu od vlastního golmana, vrhli se znovu do útoku a soupeř se nestačil divit. Excelentní výkon předvedl v tomto zápase znovu Adam Knoflíček, ovšem pochvalu zaslouží i další jeho spoluhráči. Akce zápasu přišla však až ve druhém poločase, kdy si Adam s Martinem Kulichem brankáře doslova vychutnali a biliárem ho poslali “na led”. Poštovičtí po celou dobu zápasu nebyli vůbec nebezpeční, nicméně v závěru měli několik solidních příležitostí ke vstřelení branky. Soustředěná obrana si však i s tímto nebezpečím hravě poradila.. celkové skóre zápasu tedy 5:0!

Červení Kmetiněves – Hospoda Team 5:0 (3:0)

I přesto, že Hospoda v tomto zápase prohrála, tak v prvním poločase svého soupeře dokonale potrápila. Především úvod zápasu byl docela nečekaný... Po brance Jendy Matouška byl však mač posunut do předpokládaných kolejí a žádná senzace se tedy nakonec nekonala. Brzy poté následovaly další dvě branky (Jirka Medl – premiérově hrající a David Musil), aby se hned v dalším průběhu zápasu prosadil Míra Šuta luxusní střelou přímo do šibenice. Nicméně přiznejme si...Hospodu ve své podstatě táhli jen Marek Kača s Vaškem Malíkem, přičemž i Luboš Lisec v brance si nevedl úplně špatně. Převaha “červených” však byla nakonec hodně patrná a v posledních minutách už nebylo v podstatě o co hrát.

Teen Challenge Poštovice – Hospoda 5:4 (2:0)

Poštovičtí ještě mohli za určitých okolností postoupit do finále, a tak se dal předpokládat boj o každý gól. Hospoda dlouho nekladla svému soupeři žádný odpor a i tentokrát to vypadalo na jednoznačnou partii. Alespoň tedy v prvním poločase. Nicméně druhá půlka byla doslova divočinou pro oko diváka. Za stavu 5:2 fanklub Hospody zvýšil kadenci svých hlasivek a z jednoznačného zápasu bylo nakonec pěkné drama. O vše podstatné se postaral Marek Kača, který vstřelil další dva kontaktní góly a Hospoda sahala dokonce po bodu! Poštovičtí však nakonec výhru udrželi, ale k postupu do finále jim to pochopitelně stačit nemohlo.

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 0:5 (0:2)

Předčasné finále číslo jedna a další díl červeno-žluté detektivky. Tedy detektivky...tentokrát to byla hodně jednoznačná záležitost. Červení pouze bránili a kromě nebezpečné střely Míry Šuty se vůbec k ničemu nedostali. Naopak „žluťáci“ pokračovali ve velkém stylu a svého soka zdeptali klasickým „bůrem“. Nejvíce se o to zasloužil Martin Kulich, jež z pozice stopera skóroval hned 3x! Utkání se pak dohrávalo v poměrně rekreačním tempu, přičemž leckoho z diváku napadla jedna jediná myšlenka: šetří se už staroušové na finále?

Tabulka po základní části:

1. Žlutí Kmetiněves 16:0 9

2. Červení Kmetiněves 7:7 4

3. Teen Challange Poštovice 7:11 4

4. Hospoda Team 4:16

O 3. MÍSTO

Hospoda Team – Teen Challenge Poštovice 0:6 (0:3)

V první zápase těchto soupeřů se to bylo velké drama. Medailový zápas byl však už o něčem zcela jiném. Štamgastům z hospody zjevně utekly všechny síly, někdy měli co dělat, aby míč jen tak někam nakopli, jelikož tlak poštovických byl nemilosrdný. Zápas se především ve druhém poločase dohrál v naprostém klídku a „bílí“ se mohli na jeho konci radovat z bronzu...

FINÁLE

Červení Kmetiněves – Žlutí Kmetiněves 0:3 (0:2)

I přesto, že se červení vyšponovali k srdnatému výkonu, nestačilo jim to! Zápas sice nebyl tak jednoznačný jako ten předchozí, nicméně o vítězi zápasu bylo rozhodnuto v podstatě po poločase. Nejprve Franta Pokorný nahodil na branku staroušů pozoruhodnou lapku, která k údivu všech hráčů i diváků skončila (návštěva byla až nečekaně velká, finále sledoval rekordní počet lidí) v síti – 0:1! Po několika minutách však mohlo být překvapivě vyrovnáno! Šlapák Aleše Náprstka byl překvapivě označen jako penaltový, k míči se postavil David Musil a „desítku“ zahodil – vůbec netrefil branku! A tady se lámal chleba! Z následujícího rohu vytěžili „žluťáci“ druhý gól – krásně se trefil Aleš Náprstek a tím de facto nalomil všechny šance červených. Hotovo však ještě nebylo! Ve druhém půlce si totiž „staroušové“ hrábli na dno sil, na branku žlutých vyslali několik nebezpečných střel (David Musil, Bronik Dragoun), ovšem neujala se ani jedna. To naopak na druhé straně přišlo velké rozhodnutí. Jirka Žák zakombinoval s Alešem Náprstkem, ten našel Jarka Pachtu, který nekompromisně zavěsil! Jeho radost byla velkolepá, doporučuju se podívat na video! Jarek se zapsal mezi legendy, gól ve finále, to je něco -0:3! Po této definitivní tečce se pak už jen z povinnosti dohrávalo, přičemž tým Žlutých si mohl svoji spanilou jízdu náležitě vychutnat...