Starostův pohár - 12. září 2008, 50 LET PEPÍKA LEVÉHO, KŘEST PERGOLY!

Červení Kmetiněves - Žlutí Kmetiněves 4:4 (2:0) - 1:2 na penalty

Druhým navrátilcem byl překvapivě Vašek Turek. Žlutí na své soupisce postrádali Martina Votavu, kterého nahradil Vašek Knoflíček a následně také Standa Krejsa. Nažhavění červení hned od začátku vlétli na svého soupeře s velkou vervou. Střely létaly prakticky ze všech prostorů (jedna nešťastně zasáhla Jirku Hampeise ml. do obličeje a zápas musel být na malou cvhíli přerušen). Stav byl 0:0, nakonec se z nenápadné akce prosadil Olda Hampeis, a to přesnou střelou k tyči. Žlutí se v těchto chvílích na nic nezmohli a bylo jen otázkou času, kdy inkasují gól druhý. A bylo tomu opravdu tak. Ke šťastné dorážce se dostal Pavel Nedvěd a bylo to 2:0! Tímto stavem skončil také první poločas.

Druhý začal prakticky stejným způsobem. Červení útočili, stříleli...žlutí bránili (je třeba konstatovat, že dobře) a spoléhali na nahodilé brejky či vysoké nakopávané míče. A právě z jednoho takového nenápadného mraku nečekaně zapršelo - 2:1! Po této brance červení znejistěli a začali produkovat takový "divný" fotbal a hodně si koledovali o vyrovnání. nakonec je však paradoxně zachránil Vašek Turek, který do sítě dokopl nepřesnou střelu Bronika Dragouna. Vypadalo to, že je rozhodnuto, ovšem žlutí i tentokrát předvedli nečekaný obrat! Nejprve Jarek Pachta nahodil míč před branku Luďka Kvapila a Standa Krejsa snížil! Když pak červení zahodili několik tutovek, zaexceloval Jarek Pachta podruhé. Doběhl ztracený míč a životním centrem našel Martina Kulicha, který vyrovnal na 3:3! Červení byli úplně zmražení. "Tureckou" pasáž pak ještě navíc umocnil gól na 3:4 - to už byla hotová senzace! Jirka Kaká Novák našel kolmou přihrávkou Jirku Hampeis ml, který v klidu doťukl míč do branky! Červení poté vtrhli všechny síly do útoku, ale stále se jim nedařilo vyrovnat. V poslední vyměřené minutě je spasil Bronik Dragoun, osvědčeným bodlem.

Následovat tak muselo prodloužení. Největší šanci v něm měl Olda Hampeis, který ze dvou metrů přestřelil branku. Na druhé straně nejprve Standu Krejsu vychytal Luděk Kvapil, aby poté sledoval jak Standa nastřelil tyč. Gól nakonce nepadl a tak musely přijít na řadu penalty. Za červené kopal první David Musil a proměnil! Na 1:1 pak vyrovnal Martin Kulich. Bronik Dragoun poté neproměnil, a tak všechno měl na kopačce Jirka Kaká Novák - bezpečně proměnil! Luděk Kvapil pak vůbec netrefil branku a tím bylo rozhodnuto! "Žlutá" oslava vítězství probíhala v nově postavené pergole, která byla z jedné strany zakryta modrou plachtou (opravdu se vyplatila, protože byla docela "kosa"). Pak už následovalo maso a také video z předchozího zápasu! Povedený večer! Poděkování: Pepovi Levému za masíčko, Luďkovi Kvapilovi za zajištění poháru, Karlovi Prokopcovi za natáčení videa, které je opravdu suprové, panu Procházkovi za půjčení kabelu a prodlužováků...a také všem lidem, kteří na pergole pracovali...